Menü Kapat

Neden Bir Mücevher Fotoğrafçısıyla Çalışmalıyım?

Metaldeki çizikler, yansımalar ve değerli taşlarınız göz kamaştırıyor.Mücevherlerinizin fotoğraflarını çeken kişinin ev tekstili ürünleri ile dolu bir portföyünün olmasını istemezsiniz.Mücevher fotoğraf çekimi ürünlerin özelliklerine uygun aydınlatma ve kamera ekipmanına ihtiyaç duyar.Bu nedenle ürün türünüzün uzmanı olan biri ile çalışın.

Mücevher Fotoğrafçısıyla çalışmaya başlamadan önce 
sorulması gereken sorular:

​Ücretli müşterilerinin kaçı için mücevher fotoğrafı çektin?

Birçok ürün fotoğrafçısı portfolyolarında çok az mücevher fotoğrafı örneğine sahiptir.Bu nedenle ne kadar mücevher fotoğrafı çektiğine dikkat edin.Mücevher fotoğraf çekimi kendi özelliklerine uygun sahne, aydınlatma ve kamera ekipmanına ihtiyaç duyar.Milyonlarca mücevher fotoğrafı çekmiş birini değilde çeken birini arıyorsunuz.Bunu unutmayın!


Fiyatlara hangi fotoğraf düzenleme işlemleri dahildir?

Ürün fotoğraflarınızda beyaz arka plan istiyorsanız, Fiyata dahil olup olmadığını sorun.Bazı ürün fotoğrafçıları size grinin çeşitli tonlarında doğal arka plan verir ve Photoshop’da temizlik yapmazlar.
Gerçekte çapı 15 mm olan yüzüğün fotoğrafını bilgisayar ekranda gördüğümüzde gerçek görüntüsünden daha büyük görmüş olacaksınız..Bu sebele mücevher fotoğraflarında çizik ve lekeler çok görülür.Dolayısıyla ürün fotoğrafı üzerinde bazı düzenlemeler yapılması gerekiyor.
​Bunun fiyata dahil olduğunu onaylatın!

Fiyata hangi fotoğraf boyutları ve formatları dahil edilir?

Mücevher fotoğraflarını web için mi baskı için mi kullacaksınız bunu önce belirleyin!
Baskı yaptıracaksanız boyut, yazdırılması gereken boyuta bağlıdır.Baskı yapımında DPI temel alınır.Ürün fotoğraflarınızı yazdırmak için 300 DPI’ya ihtiyacınız vardır.
Web kullanımı için olan ürün  fotoğrafları  1500×1500 – 1000×1500 piksellik 72 DPI jpg dosyaları yeterli olacaktır.
Hangi formatlarda ürün fotoğraflarınızı teslim alacağınızı belirleyin!

Ürün fotoğraflarına revizyon yapılabiliyor mu?

Mücevher fotoğraflarında revizyon taleplerin genel sebebi renk problemleri olabiliyor.Bazen renkler monitör ayarlarınıza bağlı olarak değişiklik gösterir ve Photoshopta ince renk ayarları yapılması gerekir.Bu gibi küçük değişiklikler fiyata dahil mi?​​

Fotoğrafçı size bir garanti sunuyor mu?
Değişiklik yapıldıktan sonra hala mücevher fotoğrafından  memnun değilseniz, yine de ücretlendirmeye devam ediyor musunuz?

Bunlar önemli olduğunu düşündüğümüz sorular.Projelerinize başlamadan önce çalışacağınız Mücevher fotoğrafçısı ile bu detayları görüşün.
Değişiklik yapıldıktan sonra hala mücevher fotoğrafından  memnun değilseniz, yine de ücretlendirmeye devam ediyor musunuz?

Ürünlerinizin fotoğraflarının çekimi konusunda ipuçları ve daha fazla öneri almak için portfolyomuzu inceleyin dilerseniz hemen bizimle iletişime geçin.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: